Kolejne mieszkania w Gdańsku. EURO STYL buduje nowe osiedle

Międzynarodowe Targi Gdańskie po prawie rocznych negocjacjach sprzedały w końcu grunty znajdujące się przy ul. Beniowskiego i Droszyńskiego w Gdańsku Oliwie. Kwota, jaką udało się wynegocjować to 45 mln zł. Nowym właścicielem tych nieruchomości została grupa kapitałowa EURO STYL, która chce tu zbudować osiedle mieszkaniowe z około 500 lokalami.

mtgLicząca 4,2 ha działka przy ulicy Beniowskiego zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniowo usługową, uwzględniającą ogólnodostępne tereny zieleni urządzonej. Na zakupionym gruncie firma planuje stworzyć małą dzielnicę mieszkaniową o ciekawej, zróżnicowanej stylistycznie architekturze, z funkcjami usługowymi oraz z ogólnodostępną atrakcyjnie zagospodarowaną przestrzenią publiczną. Na potrzeby negocjacji prowadzonych z MTG przygotowano bardzo wstępną koncepcję zabudowy tego terenu, wobec czego trudno mówić o szczegółach, ale firma planuje w tym miejscu zaproponować przyszłym mieszkańcom tego osiedla, a także osobom, które już zamieszkują te tereny, coś nowego. Przestrzeń ma być bowiem mini-miastem.

Wstępną koncepcję zagospodarowania przestrzennego tego terenu przygotowało konsorcjum biur projektowych tworzonych przez dwie trójmiejskie pracownie: Studio Architektury Degutis oraz Rayss Szymański Architekci. Jak zapewniają architekci jednym z atutów planowanej na terenie przy ul. Beniowskiego inwestycji będzie nowatorskie podejście do przestrzeni wspólnych, które mają wyróżniać się pod względem artystycznym i wizualnym oraz stanowić charakterystyczne punkty orientacyjne na osiedlu. 

Wciąż do kupienia jest jednak nieruchomość przy ul. Droszynskiego o powierzchni 1,2 ha. Są plany, aby miasto zagospodarowało ją we własnym zakresie i następnie sprzedało wraz z wybudowanym na tym terenie budynkami. Jeżeli cena zostanie obniżona możliwe jest zakupienie działki w stanie pierwotnym. Nie wyklucza tego także EURO STYL, póki co są to jednak plany dalekoprzyszłościowe i spółka skupia się na razie na zakupionym terenie.

Alfa_Park_II_mała-rozdzielczość

Inne inwestycje

Jedną z najprężniej rozwijających się dzielnic Gdańska jest Morena. To właśnie tam w najbliższym czasie powstanie najwięcej osiedli mieszkaniowych. Rozpoczęła się już budowa domków jednorodzinnych przy ul. Myśliwskiej w Gdańsku na przeciwko osiedla Alfa Park. W 2015 roku zakończy się również budowa osiedla Wróbla Staw i Alfa Park II. W planach jest budowa osiedla na końcu ulicy Bulońskiej dokąd pojedzie niebawem tramwaj. Kolejnym atrakcyjnym miejscem dla deweloperów jest centrum Gdańska. Invest Komfort rozpoczyna właśnie budowę osiedla Brabank, które usytuowane będzie nad brzegiem Motławy, na obszarze Starego Miasta. Z kolei deweloper Inpro u zbiegu ul. Opackiej i al. Grunwaldzkiej ma zamiar wybudować osiedle mieszkaniowe oraz pasaż handlowy. Ze względu na zakaz stawiania w tym miejscu budynków wyższych niż 15 m, miejscy planiści pracują nad zmianami w planie zagospodarowania, które pozwolą na wybudowanie 30 metrowych wieżowców.

Aneta Pogorzelska

Powrót
Autor Aneta Pogorzelska - kierownik oddziału Pepper House
Sierpień 15, 2014        4 komentarze

Napisz komentarz
Poniżej uzupełnij wynik działania. *

 1. Kotek napisał(a):

  Świetny opis inwestycji. Dzięki takim opisom wiem co się będzie działo w okolicy nowych inwestycji.

 2. paco napisał(a):

  Zawsze na waszej stronie znajduję nowości do inwestowania. Dzięki za takie artykuły 🙂
  Kupowałem już mieszkanie z Wami w Eurostylu. Profesjonalizm w każdym calu. Gratulacje za trzymanie poziomu!

 3. Barbara napisał(a):

  Bardzo ciekawa propozycja.. kupno planuje na 2015 roku więc .. kto wie jak to się skończy Fajnie dzięki za pomoc

 4. Andrzej napisał(a):

  To może być na prawdę ciekawa inwestycja!

Polecane serwisy