Gdańsk Południe – kiedyś pola i łąki, dziś nowoczesne apartamenty

Można śmiało powiedzieć, że tytułowa dzielnica jest jednym z najbardziej lubianych przez deweloperów terenów w Gdańsku. W ostatnich latach przeszła niebywałą metamorfozę. Owszem, stała się kolejną gdańską „sypialnią”, ale też przekształciła się w miejsce, gdzie można kupić mieszkanie nowe i zarazem w przystępnej cenie, na które głównie decydują się ludzie młodzi.

Gdańsk Południe, czyli gdzie?

Trójmiejscy deweloperzy od kilku lat zmieniają oblicze południowo-zachodniej części Gdańska. Dość płaskie, słabo zalesione tereny idealnie nadawały się do przekształcenia w wielką mieszkalną enklawę. Według mapy na Gdańsk Południe składają się trzy dzielnice – Jasień, Chełm oraz Ujeścisko-Łostowice i ta ostatnia przeszła największą przemianę. Ilość i zagęszczenie nowych inwestycji robią wrażenie, zatem każdy szukający własnego mieszkania powinien zrobić rekonesans i zwrócić uwagę właśnie na te tereny.

Do wyboru, do koloru.

Postanowiliśmy przejrzeć inwestycje na południu Gdańska i wybrać te najatrakcyjniejsze. Nie było to łatwe, zważywszy na ilość nowych osiedli. Oto według nas miejsca, gdzie chcielibyśmy zamieszkać i z czystym sumieniem polecamy to innym.

Wolne Miasto (mat. prasowe)

Wolne Miasto (mat. prasowe)

Polnord jest jedną z tych firm, które szczególnie polubiły Ujeścisko i Łostowice. W jej katalogu znajdziemy kilka kuszących inwestycji. Osiedle 2 Potoki podzielono na dwa etapy i obydwa zostały już oddane do użytku. Jeśli ktoś nie załapał się na wymarzone mieszkanie, choć wciąż można znaleźć wolne lokale, powinien zastanowić się nad Dwoma Tarasami, położonymi przy ul. Płockiej. Zalety? Bliskość terenów zielonych, ergonomiczne mieszkania, wysoka jakość zakończenia oraz „atrakcje” wokół budynków – plac zabaw dla dzieci oraz zadbana architektura zielona. Plusem jest także odległość od Centrum Gdańska, dzięki czemu w kilkanaście minut dojedziemy na Starówkę komunikacją miejską.

Jeszcze ciekawiej prezentuje się oferta firmy Ekolan, gdzie znajdziemy aż trzy osiedla położone w południowej części Gdańska. Każde robi pozytywne wrażenie. Audiopolis to kameralny kompleks budynków w bardzo bliskiej odległości od Obwodnicy Trójmiasta, co dla osób pracujących np. w Gdyni wydaje się idealnym rozwiązaniem. Widać, że deweloper zaprojektował nie tylko cztery budynki Audiopolis, ale też dobrze je przemyślał. Każdy z nich nosi inną nazwę, która sugeruje, w jakim stylu blok został wybudowany. I tak mamy Blues, Rock, Soul oraz Jazz. To dość niespotykany w Trójmieście zabieg, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie, a położone niedaleko dwa zbiorniki wodne, otoczone zadbaną zielenią, są kolejnym wabikiem dla klientów. Plusem są także cichobieżne windy w każdym z budynków, podziemne hale garażowe oraz ogródki w mieszkaniach na parterze.

Audiopolis (mat. prasowe)

Audiopolis (mat. prasowe)

Osiedle Południowe uchodzi za miejsce, gdzie młodzi kupują pierwsze mieszkanie. Nie znaczy to, że jego przystępna cena oraz program Mieszkanie dla Młodych są wynikiem niskiego standardu wykończenia. Ta kameralna inwestycja idealnie nadaje się dla rodzin. Trzypiętrowe budynki, zadbane klatki schodowe, przyjazna architektura oraz dużo roślinności. Tutaj aż chce się założyć rodzinę.

Natomiast osoby marzące o domu w mieście nie muszą wydawać na niego całego majątku lub wyprowadzać się na obrzeża. Piękny dom w dobrej cenie dostaniemy na Osiedlu Przystań, również firmy Ekolan. Z niskich, szeregowych budynków rozpościera się widok na zielone tereny oraz zbiorniki wodne. Okolica jest urokliwa i zaciszna, jednak szybko wydostaniemy się z niej w stronę Gdańska oraz trójmiejskiej obwodnicy. Dodatkowo niezmotoryzowane osoby dotrą tam za pomocą komunikacji miejskiej. W pobliżu jest już pełna infrastruktura – przedszkole, szkoły, sklepy i ośrodki zdrowia. Osiedle Przystań to także właściwy wybór dla klientów, którzy chcą prowadzić swój biznes w domu – dzięki pomysłowo zaprojektowanym pomieszczeniom, znajdzie się w domu także miejsce na gabinet czy pracownię, bez konieczności wynajmowania dodatkowego lokalu w innej części miasta.

Gdańszczan marzących o mieszkaniu w Hiszpanii powinno zainteresować Osiedle Hiszpańskie spółki 4Invest, która buduje właśnie pierwszy etap inwestycji – Madryt. W planach są kolejne „miasta” m.in. Barcelona, Sewilla, Bilbao. Co czeka przyszłych lokatorów? Przede wszystkim nowoczesna architektura, piękne wnętrza, wysoka jakość wykończenia oraz mieszkania, w których odnajdą się single oraz rodziny z dziećmi. Oczywiście nie zabraknie cichobieżnych wind, podziemnych hal garażowych oraz miejsc przeznaczonych dla najmłodszych.

Firma Eurostyl również doceniła potencjał południowego Gdańska. To tutaj powstało Osiedle Cytrusowe, w którego skład wchodzi 21 czteropiętrowych budynków. Największą zaletą inwestycji są okazyjne ceny mieszkań, które biją na głowę oferty w centrum miasta. Mieszkańcy dzielnicy nie tylko mogą kupić lokal w przystępnej cenie, ale także cieszyć się z uroków okolicy – zielonych terenów oraz Jeziora Otomińskiego.

Niedaleko Osiedla Cytrusowego znajduje się Osiedle Nowy Horyzont, także „dziecko” firmy Eurostyl. Idea inwestycji jest wyjątkowa – osiedle zostało tak zaprojektowane, aby rodziny mogły spędzać tutaj jak najwięcej czasu razem. Wszystko to, co jest konieczne do „załatwienia”, można zrobić w najbliższej okolicy. Mamy tu zatem szeroki wybór sklepów, obiektów usługowych, studio fitness, przedszkole oraz miejsca przeznaczone do uprawiania sportu.

Osiedle Cytrusowe (mat. prasowe)

Osiedle Cytrusowe (mat. prasowe)

Nie możemy się również doczekać ukończenia inwestycji (pierwszy etap już oddany do użytku), która idealnie wpisuje się w klimat Gdańska. Wolne Miasto firmy Eco-Classic stworzone jest dla nowoczesnych ludzi, którzy interesują się miastem i chcą utrzymywać kontakty z sąsiadami. Łącznie przewidziano 1200 mieszkań, a każdy z budynków osiedla będzie miał do dyspozycji tereny rekreacyjne – miejsca relaksu, place zabaw i zielone alejki. W okolicy nie zabraknie punktów usługowo-handlowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a pewnie pójdzie, Gdańsk zyska nową dzielnicę, która będzie kojarzyć się z nowoczesnym i mądrym stylem życia, gdzie po prostu dobrze się mieszka.

Na koniec tej wirtualnej wycieczki po Gdańsku Południe musimy jeszcze pochwalić inwestycję Ecostyle Milano. To położone na Łostowicach osiedle przede wszystkim urzeka swoim wyglądem. Widać w nim pieszczotliwą wręcz dbałość o detale oraz użycie wysokiej jakości materiałów. Ciekawym rozwiązaniem są drewniane elementy, które dodają budynkom oryginalnego charakteru. Duże balkony, tarasy, a nawet stumetrowe ogrody kuszą i zachęcają do wizyty na placu budowy.

Jeśli któraś z wymienionych inwestycji cię zainteresowała (a jest ich znacznie więcej!), rozważ wizytę w Pepper House Biuro Nieruchomości, gdzie bezpłatnie porównasz wszystkie oferty i porozmawiasz z doświadczonym agentem. Kto wie, może właśnie tam znajdziesz wymarzone mieszkanie?

Sprawdź nasze oferty na południu Gdańska na poniższej stronie:

http://pepperhouse.pl/wyszukiwarka/ogloszenia/szukaj/miejscowosc/gda%C5%84sk/dzielnica/Borkowo,Che%C5%82m,Jasie%C5%84,Karczemki,Orunia,Orunia%20G%C3%B3rna,Orunia%20Po%C5%82udnie,Szad%C3%B3%C5%82ki,%C5%9Awi%C4%99ty%20Wojciech,Uje%C5%9Bcisko,Zabornia,Zakoniczyn/rokbudowy/2010/

ala

Powrót
Autor Alicja Olkowska Pepper House
Maj 15, 2014        1 Komentarz

Napisz komentarz
Poniżej uzupełnij wynik działania. *

  1. DOBRY DUCH napisał(a):

    Najbardziej się cieszę że rozwijają się dzielnice ….. poboczne niż centrum …i to jest fajne.. jest większy wybór i ceny w miarę normalne .. Pozdrawiam

Polecane serwisy