Najtrudniejszy pierwszy krok

Wreszcie się zdecydowałeś. Po długich miesiącach rozważań i kalkulacji postanowiłeś kupić mieszkanie. Już teraz wiesz, że prawdopodobnie będzie to jedna z twoich najważniejszych decyzji. Statystyczny Polak kupuje mieszkanie nie więcej niż dwa razy w życiu. Zanim to zrobi, prawdopodobnie zadłuży się w banku nawet na kilkadziesiąt lat.

Proces kupna własnego M jest ekscytujący, ale również stresujący. Czy dobrze wybrałem? Czy mogę zaufać deweloperowi? Czy nie będę żałować? Wielu nabywców z trudem znosi oczekiwanie na odbiór kluczy… A gdyby to uprościć? Gdyby część obowiązków zrzucić na barki kogoś bardziej doświadczonego? Wtedy zakup wymarzonego mieszkania może okazać się fascynującą przygodą, która nie zakończy się rozczarowaniem. Tylko jak to zrobić?

ID-10061247

Przełam stereotypy!

Wielu klientów nawet nie zdaje sobie sprawy, jak dużo można zyskać dzięki współpracy z pośrednikiem nieruchomości. Niestety, nadal panuje opinia, że to kosztuje, wcale nie skraca czasu oczekiwania na mieszkanie, że wszystko można zrobić samemu. Gdyby przecięty Kowalski wiedział, ile można zyskać dzięki pośrednikowi nieruchomości, prawdopodobnie nigdy nie zdecydowałby się na samodzielne kupno „pierwszego kwadratu”.

Jesteś w dobrych rękach.

Pośrednik nieruchomości zawsze dba o twoje interesy. Pomoże ci z nieruchomością na każdym etapie jej kupna. Żebyś nie tracił czasu, w pierwszej fazie poszukiwań zaprezentuje ci oferty on-line z profesjonalnymi zdjęciami, które dokładnie przybliżą ci pełną gamę możliwości. Wybierzesz te nieruchomości, które zrobią na tobie najlepsze wrażenie. Na każdym kroku otrzymasz też wsparcie profesjonalnej obsługi prawnej, za którą w najlepszych agencjach nieruchomości klient nie ponosi żadnych kosztów!

W przypadku zakupu mieszkania na rynku pierwotnym niektóre biura zapewniają również odbiór mieszkania przez niezależnego inżyniera, który sprawdzi podstawowe kwestie techniczne. Jeśli planujesz pozyskać kredyt hipoteczny, pośrednik pomoże ci wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Dodatkowo upewni się, czy skompletowano wszystkie niezbędne dokumenty. Doradzi, uprzedzi i podpowie. Dzięki niemu zaoszczędzisz czas i pieniądze, ponieważ to on będzie odpowiedzialny za nieruchomość od A do Z.

Pamiętaj, że głównym zadaniem pośrednika jest bezpieczne, korzystne i skuteczne przeprowadzenie współpracy aż do jej finalizacji w postaci umowy kupna.

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to kolejny argument powinien rozwiać wszystkie twoje obawy. Pośrednik nieruchomości ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania zawodowe. Ponadto wszystkie wykonywane transakcje nadzorowane są przez licencjonowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Tutaj nie ma miejsca na niedomówienia i niejasne sytuacje i, co najważniejsze, kupujący nie płaci prowizji przy zakupie. Prowizję płaci tylko sprzedający.

ID-10033486

Dobrze się zastanów…

Podczas kupna mieszkania kieruj się głosem serca oraz… zdrowym rozsądkiem. Nikt nie każe ci korzystać z usług agencji nieruchomości, lecz rozważne i mądrze inwestujące swój kapitał osoby prawdopodobnie by ci to zaleciły. Możesz samodzielnie kupić mieszkanie, przez co zaoszczędzisz na prowizji dla pośrednika, chociaż warto pamiętać, że w najlepszych biurach nieruchomości klient kupujący nie płaci prowizji pd kupna, to jesteś narażony na ryzyko, że stracisz jeszcze więcej z powodu źle skonstruowanej umowy czy innych niedopatrzeń, na które wyczuleni są profesjonaliści znający się na swoim fachu.

Zanim weźmiesz sprawy tylko w swoje ręce, upewnij się, czy przypadkiem nie zyskasz więcej na wizycie w agencji nieruchomości. W końcu miliony zadowolonych klientów nie mogły się mylić.

Powrót
Autor Alicja Olkowska
Sierpień 4, 2013        Brak Komentarzy

Napisz komentarz
Poniżej uzupełnij wynik działania. *

Polecane serwisy